piątek, 14 listopada 2014

"Krew i srebrne oczy" - recenzja

Książka "Krew i srebrne oczy", autorstwa Pawła Atamańczuka, jest idealną lekturą na każdy czas, jest ona idealna dla osób, które lubią książki o magii, przyjaźni, miłości i poświęceniu.

Książka ta opowiada o życiu i przygodach młodej dziewczyny, imieniem Ce'Seline Di Votte.
Jest to naprawdę bardzo wciągająca lektura, przy której niejednokrotnie można uronić łzę, a sceny bitewne są naprawdę bardzo realistycznie i ciekawie opisane.

Jedną z takich scen jest na przykład walka Ce'Seline Di Votte z Dergaurem* na Wietrznych/Wiecznych Piaskach. Podczas walki z tym potworem, obrażeń doznaje Ralph Ugor - barbarzyńca i zarazem najemnik, który przyłącza się wraz z towarzyszami (Kiske Złote Palce, Lotta), do Ce'Seline Di Votte oraz barda Bilda Yondbe, Obdarzonego Pani Księżyca z Czarnego Nowiu. Oczywiście główna bohaterka również zostaje ranna przez potwora. 

Gdy Ziemia rozstępuje się pod wpływem drgań, Dergaur spada w przepaść, a wraz z nim, w przepaść wpada również Ce'Seline Di Votte. Dziewczyna jest poobijana, a krew leje jej się z ran. Szybko orientuje się, że znajduje się w jeszcze większym niebezpieczeństwie, ale mimo wszystko nie poddaje się i walczy do końca! Pod wpływem silnego gniewu jej oczy zmieniają kolor z srebrnych na czarne. Ce'Seline Di Votte zabija potwora... To była jedna z wielu scen w tej książce, która wywołała u mnie aż takie silne emocje, że aż łzy mi z oczu poleciały...

Poza tym opisy przyrody są wprost zjawiskowe, magiczne.. Naprawdę można w tym wszystkim wyczuć magię! Książka napisana jest zrozumiałym językiem.

Jedyne błędy jakie wyhaczyłam w tekście, to tzw. "literówki". 

 Natomiast jeśli chodzi o opis scen erotycznych, to nie jest on brutalny! Sceny te są bardzo lekko i przyjemnie opisane! 


Nie zmienia to faktu, iż po przeczytaniu tej lektury, płakałam w nocy przez 4 dni (zaczęłam czytać ją we wtorek). Oznacza to, że książka ta wywarła na mnie naprawdę olbrzymie wrażenie!

Tytuł: "Krew i srebrne oczy"
Autor: Paweł Atamańczuk
Ilość stron: 399
Premiera: 14 sierpnia 2014 r.
Główni Bohaterowi: Ce'Seline Di Votte, Obdarzony Pani Księżyca z Czarnego Nowiu - bard Bild Yondbe, Kurt Wolfstone, Karael Zilla
Moja Ocena: 10/10*Dergaur - potężny potwór-kret z obrzydliwie wielkimi pazuramiZdjęcia:

(Dedykacja od Autora :*:*:*:*) 


(Cała zawartość poniedziałkowej przesyłki!) 


(Przód okładki) 


(Tył okładki) 
(Selfie z książką)(Selfie z książką) Odnośnie muzyki... Idealnie wpasowuje się w klimat książki! Jest wspaniała i magiczna, jak zresztą cała książka! Utwór pt. "Blue Forest" jest wprost doskonale dobrany do fragmentu o Błękitnym Lesie. Melodia ta jest piękna, zjawiskowa, magiczna.. Słysząc ten utwór i czytając wyżej wspomniany fragment, czułam się tak, jakbym właśnie była w tym cudnym Lesie! Poczułam się szczęśliwa i odprężona.. 


Panie Pawle.. 
Gratuluję napisania tak wspaniałej książki ! Z niecierpliwością czekam na kolejny tom. :*:*:*:* 
Dziękuję, że miałam okazję zapoznać się z Pana Twórczością! 
Życzę powodzenia. :*:*:*:*::*:*
Ps. I znowu płaczę, ponieważ słucham tych wspaniałych Utworów dołączonych do książki..

Pozdrawiam, 
Aleksandra.

2 komentarze:

  1. Myślę, że pomysł na tego bloga jest super. ;3
    Choć mogłabyś od czasu do czasu dodać na niego filmik. Nagrać się i opowiedzieć o książce. ;3
    No cóż.. Co czwartek mam lekcje czytania na angielskim więc może na następny tydzień wybiorę sobie coś co polecasz do przeczytania. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń